Loading...

Projeler

Proje

ZORAKİ EVLİLİKLERE SIFIR TOLERANS PROJESİ

Kanada Ankara Büyükelçiliği’nin Kanada Yerel Girişimler Fonu’nun ASUMA tarafından Temmuz 2019 - Mart 2020 tarihleri arasında yürütülen “Zoraki Evliliklere Sıfır Tolerans” projesine destek verilmiştir. Zoraki Evliliklere Sıfır Tolerans Projesi hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Ziyaret Et
Proje

RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLARA DESTEK PROJESİ

İMDAT Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneği olarak ASUMA işbirliği ile hazırladığımız "Risk Altındaki Çocuklara Destek Projesi" 1941 yılında Eleanor Roosevelt tarafından kurulmuş bulunan Freedom House tarafından kabul edilerek fonlanmış bulunmaktadır. Proje kapsamında risk altındaki çocukların korunmasına yönelik olarak belediye işbirliği modeli geliştirilerek Gaziantep Karkamış Belediyesi çalışanlarına eğitim düzenlenecektir.

Proje

DİJİTAL ÇOCUK PROJESİ

Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneğince hayata geçirilen ‘Dijital Çocuk Projesi’ Avrupa Birliği desteği ile Çocuk Hakları Merkezi (ICC) Micro-Fon Programı kapsamında Ağustos 2023 – Şubat 2024 tarihinde hayata geçirilmiştir. Çocukların ve yetişkinlerin dijitalleşme ile deneyimlenebilecek zararlı içeriklere yönelik bilinçlenmeleri, dijital araçları daha etkin ve güvenilir bir şekilde kullanma kapasitelerinin arttırılması hedeflenmiştir. Dijitalleşme çağında çocukların ve yetişkinlerin bilgi ve iletişim alanındaki gelişmeleri bilinçli bir şekilde takip etme becerilerini geliştirmek ve maruz kalabilecekleri siber tehditlere yönelik farkındalıklarını arttırmak amacıyla çocuklara yönelik 5 oturumdan oluşan 15 saatlik eğitim, yetişkinlere yönelik 3 oturumdan oluşan 9 saatlik eğitim tamamlanmıştır. Eğitimler kapsamında 12-18 yaş arası 68 çocuğa ve 72 yetişkine doğrudan ulaşılmıştır. Proje kapsamında ‘Çocuklara Yönelik Siber Şiddet’ ve ‘Yetişkinlere Yönelik Siber Şiddet’ başlıklı kitapçık hazırlanmıştır.

Ziyaret Et